آیا مواد مغذی میوه ها و سبزی های یخ زده و تازه به یک اندازه است؟

570
0
اشتراک گذاری :

فراشفا: علی بوذری، که تحقیقاتی را در زمینه ی مقایسه ی بین محصولات تازه و منجمد انجام داده و اکنون شرکت Pilot R+D، یک شرکت تحقیق و توسعه آشپزی در ناحیه سونوما در کالیفرنیا را اداره می کند گفت: «منجمد کردن می تواند اندکی ترکیب غذایی میوه ها و سبزی ها را تغییر دهد، که گاهی به نفع محصول منجمد است و گاهی به نفع محصول تازه، اما در کل، اما این که به نفع کدام است روشن نیست. این امر حقیقتاً بستگی به نوع گیاهی دارد که مدنظر شماست.»

دکتر بوذری گفت بااینکه در طول زمان ممکن است ویتامین های موجود در میوه ها و سبزی های تازه تجزیه شوند، بسیاری از مواد مغذی در مواد غذایی مقاوم تر از آن چیزی هستند که بسیاری از افراد می پندارند. به گفته او مواد معدنی مانند آهن تقریبا کاملا مقاوم هستند و گرم کردن یا منجمد کردن اصلا تاثیری بر فیبر ندارد.» و به طور کلی، تفاوت های موجود بین محصولات تازه و منجمد آنقدر ناچیز است که غیرمحتمل است که تاثیری بر سلامت کلی بدن داشته باشد و کارشناسان تغذیه معمولا عموم را ترغیب می کنند تا هر اندازه که می توانند میوه و سبزی، در هر شکلی که دوست دارند، بخورند.

دکتر بوذری و همکاران در دانشگاه کالیفرنیا میزان ویتامین را در هشت میوه و سبزی تازه و منجمد –ذرت، هویج، بروکلی، اسفناج، نخود، لوبیای سبز، توت فرنگی و قره قاط مقایسه کردند و تفاوت استواری را بین محصول تازه و منجمد این محصولات نیافتند. میزان ویتامین گاه در برخی میوه های منجمد بیشتر بود؛ برای مثال، بروکلی منجمد، ریبوفلاوین (یک نوع ویتامین ب) بیشتری نسبت به بروکلی تازه داشت. اما نخود منجمد، ریبوفلاوین کمتری نسبت به نخود تازه داشت؛ و ذرت منجمد، لوبیای سبز و قره قاط، ویتامین ث بیشتری نسبت به همتاهای تازه شان داشتند.

این محققان همچنین مقدار فیبر، سطوح ترکیبات فنولی (منابع خوب آنتی اکسیدان ها) و مواد معدنی مانند کلسیم، آهن، روی و منیزیم را در همین هشت میوه و سبزی بررسی کردند اما تفاوت معنی داری را بین انواع تازه و منجمد نیافتند.

مری اَن لیلا، مدیر موسسه گیاهان برای سلامت انسان در دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی، خاطرنشان ساخت که توت های تازه، پس از چند روز مقداری از مواد مغذی شان را از دست می دهند، براین اساس  توصیه می کند بلافاصله آنها را بخورید تا از بیشتر مواد مغذی اش بهره مند شوید. به گفته او، توت های منجمد هم که در فریزرهای خانگی نگاهداری می شود که در آن بارها باز و بسته می شود، خراب خواهد شد. به این خاطر، میوه ها را در فریزر صندوقی یا در قسمت عقب فریزر ایستاده قرار دهید.


نویسنده: رونی کارین رابین (Roni Caryn Rabin)

مترجم: فریدون شیرمحمدلی

منبع: well.blogs.nytimes؛ ۱۸ نوامبر ۲۰۱۶

اشتراک گذاری :

نظر شما