اگر می خواهید بیشتر عمر کنید، کمتر بخورید

522
0
اشتراک گذاری :

فراشفا: طبق مطالعه ای جدید که هدف آن گشودن رازهای جوانی همیشگی، فراتر از ظاهر بود، مصرف کالری های کمتر ممکن است به کند کردن پیری و به داشتن عمری طولانی و سالم کمک کند.

صنعتی چند میلیارد دلاری در حال فعالیت است که مختص محصولات مقابله کننده با نشانه های پیری است، اما مرطوب کننده ها تنها به صورت سطحی عمل می کنند. پیری در قسمت های عمیق تر – در سطح سلولی – اتفاق می افتد و دانشمندان دریافته اند که خوردن کمتر می تواند این فرآیند سلولی را آهسته کند. این تحقیق، نظری اجمالی دارد به اینکه چگونه کاستن از کالری ها بر پیری درون یک سلول اثر می گذارد.

محققان دریافتند که وقتی سرعت کار ریبوزوم ها – پروتئین سازهای سلول – آهسته می شود، فرآیند پیری هم آهسته می شود. کاهش سرعت، تولید را پایین می آورد اما ریبوزوم ها زمان اضافی برای مرمت خودشان بدست می آورند.

جان پرایس، استاد دانشگاه بریگام یانگ در ایالات متحده گفت: «ریبوزوم دستگاهی بسیار پیچیده، تقریبا مثل خودروی شماست و به طور دوره ای نیازمند تعمیر و نگاهداری است تا بخش های خراب را تعویض کند.»

محققان دریافتند که کاهش مصرف کالری موجب آهسته شدن تولید در ریبوزوم می شود. آنها دو گروه موش را بررسی کردند. یک گروه دسترسی نامحدودی به غذا داشت، در حالیکه گروه دیگر به مصرف ۳۵% کالری کمتر محدود شده بود، با این حال هنوز هم تمام مواد مغذی ضروری برای بقا را دریافت می کردند. پرایس گفت: «وقتی که مصرف کالری محدود می شود، افزایش تقریبا خطی در طول عمر اتفاق می افتد.»

_7776cc02-f2a4-11e6-bee8-7b74d3637aa8

پرایس ادامه داد: «پی بردیم که ایجاد محدودیت کالری باعث تغییرات بیوشیمیایی واقعی شد که سرعت پیری را کاهش داد.»

این تیم اولین گروهی است که نشان دادند ساخت کلی پروتئین آهسته می شود و نقش ریبوزوم را در تسهیل آن دسته از تغییرات بیوشیمیایی طولانی کننده جوانی شناسایی کردند.»

به گفته پرایس، موش های با محدودیت کالری، پرانرژی تر بودند و دچار بیماری های کمتری شدند. موضوع فقط این نیست که طولانی عمر می کنند، بلکه موضوع این است که آنها در نگهداری بدن شان بهتر عمل می کنند و به مدت طولانی تری هم جوان تر هستند.»

ریبوزوم ها برای ساختن تمام پروتئین های ضروری برای عمل کردن سلول ها، ۱۰ – ۲۰ % انرژی کل سلول را مصرف می کند. به این علت، از بین بردن کل ریبوزوم هنگامیکه بد عمل می کند، ناشدنی است.

با وجود این، مرمت منظم قسمت های منفرد ریبوزوم به ریبوزوم ها امکان می دهد به تولید پروتئین های با کیفیت بالا به مدت طولانی تری در مقایسه با غیر از این حالت ادامه دهند. این تولید با کیفیت بالا هم باعث تداوم عملکرد خوب سلول ها و کل بدن می شود.

پرایس گفت: «غذا صرفا ماده ای برای سوزاندن نیست – نشانه ای است که به بدن و سلول های مان می گوید چگونه پاسخ دهند. ما در حال پرداختن به مکانیسم های پیری هستیم، که می تواند کمک کند تصمیمات آگاهانه تری در مورد آنچه که می خوریم بگیریم.» این مطالعه در مجله Molecular and Cellular Proteomics منتشر شد.


مترجم: فریدون شیرمحمدلی

منبع: hindustantimes؛ ۱۴ فوریه ۲۰۱۷

اشتراک گذاری :

نظر شما