نتیجه پنج سال تحقیق: ۷ عادت افراد بسیار موفق

410
0
اشتراک گذاری :
Successful-Person

فراشفا: چه چیزی افراد موفقی مانند ایلان ماسک، اوپرا وینفری و مارک زوکربرگ را از بقیه متمایز می کند؟ برای یافتن پاسخ، یک نفر با صدها میلیونر خودساخته مصاحبه کرد.

تام کورلی، حسابدار و برنامه ریز مالی، ۲۳۳ فرد ثروتمند، اکثرا میلیونرهای خودساخته، را در زمینه عادات روزانه شان بررسی کرد. او این جواب ها را با پاسخ های ۱۲۸ فرد کم درآمدتر، یا آنهایی که درآمد خالص سالانه شان زیر ۳۵۰۰۰ دلار بود مقایسه کرد.

کورلی در کتاب پرفروشش، عادات خود را تغییر دهید تا زندگی تان تغییر کند، توضیح می دهد که افراد ثروتمند به چند روش خودشان را برای موفقیت مهیا می کنند. در ادامه عادات این افراد را می خوانید.

۱- مطالعه

۸۸ درصد افراد ثروتمند شرکت کننده در تحقیق کورلی می گویند هر روز سی دقیقه یا بیشتر را به آموزش یا توسعه فردی از طریق مطالعه اختصاص می دهند.

بیشترشان به خاطر سرگرمی مطالعه نمی کنند؛ آنها کتاب های زندگی نامه، تاریخی و خودیاری را می خوانند.

اگر از خواندن رمان خوب لذت می برید، باز هم می تواند مفید باشد. علم نشان می دهد که مطالعه برای لذت بردن هم می تواند شغل تان را تقویت کند و این موردی که کورلی می گوید در مورد انواع داستان ها صدق می کند. او می نویسد: «داستان های زندگی زیادی را می توان از روایت های افرادی که از هیچ به همه چیز رسیده اند آموخت. زندگی نامه ها، عادات تفکر، چالش ها و فراز و فرودهای فرد نویسنده را نشان می دهند.»

۲- ورزش

مطالعات نشان می دهد که ورزش منظم ذهن را آزاد می کند و باعث می شود فرد احساس انگیزش بیشتری کند.

به نوشته کورلی، ۷۶ درصد ثروتمندان ۳۰ دقیقه در روز یا بیشتر را برای ورزش هوازی مانند دو آرام، دوچرخه سواری یا پیاده روی دست و پا می کنند.

۳- ایجاد روابط مثبت

کورلی می گوید: «شما فقط به اندازه افرادی که بیشتر با آنها در ارتباط هستید موفقید.»

اگر در حلقه دوستان تان افراد بسیار پرانگیزه ندارید، واهمه نکنید. کورلی پیشنهاد می کند که می توانید به گروه هایی بپیوندید که در آن افرادی هم شغل یا با علائق شخصی یکسان حضور دارند. سپس با برقراری ارتباط این رابطه را توسعه دهید. و در مورد افرادی که وقت تان را با آنها می گذرانید سخت گیر باشید. به گفته کورلی افراد موفق تماس شان را با افراد مسموم و منفی محدود می کنند.

۴- دنبال کردن اهداف

تحقیق کورلی نشان می دهد که بیشتر میلیونرهای خودساخته به طور تصادفی ثروتمند نمی شوند، بلکه برای رسیدن به آن برنامه ریزی می کنند.

او می نویسد هشتاد درصد ثروتمندان «فکر و ذکرشان دنبال کردن اهداف است». آنها به طور منظم به اهداف روزانه و هم بلندمدت نگاه می کنند.

کورلی می گوید: «چیزی که می خواهم بگویم این است که از گذاشتن نردبان بر دیوار کسی دیگر و بعد صرف بهترین سال های زندگی تان برای بالا رفتن از آن پرهیز کنید. دیوار خودتان، رویاهای خودتان و اهداف خودتان را پیدا کنید و آنها را دنبال کنید.»

۵- خواب خوب

طبق اطلاع، آلبرت انیشتین ترجیح می داد حداقل ۱۰ ساعت در شب بخوابد. کورلی می گوید که اگر زیاد کار می کنید بهترین چیز استراحت کافی است.

۸۹ درصد میلیونرهای خودساخته در هر شب هفت تا هشت ساعت یا بیشتر می خوابند.

کورلی با اشاره به اثرات آن بر کارکرد حافظه و تفکر خلاق می نویسد: «خواب برای کسب موفقیت حیاتی است.»

۶- ایجاد چندین منبع درآمد

کورلی می نویسد: «میلیونرهای خودساخته بر یک منبع درآمد منفرد اتکا نمی کنند بلکه چندین جریان درآمدی ایجاد می کنند.»

به این ترتیب آنها چند منبع درآمد دارند؟

کورلی می گوید: «شصت و پنج درصد آنها قبل از بدست آوردن اولین میلیون دلارهای شان، حداقل سه جریان درآمدی داشتند.»

به نوشته کورلی، «متنوع سازی منابع درآمد امکان می دهد کسادی ها را که به طور اجتناب ناپذیری اتفاق می افتند پشت سر بگذارید.»

۷- پرهیز از اتلاف وقت

پول تنها منبع مهم برای افراد ثروتمند نیست. زمان منبع مهم دیگر است.

کورلی می نویسد: «وقت مان را برای هر چیزی که صرف کنیم، برای همیشه از دست می رود.»

پس در مورد چیزهایی که وقت تان را برای آن صرف می کنید سخت گیر باشید.

کورلی می گوید: «وقتی زمان را بزرگ ترین ریسک ببینید، شما را واخواهد داشت در این مورد که زمان تان را دقیقا در چه چیزی صرف کنید هشیارتر باشید.


نویسنده: مارگوریت وارد

مترجم: فریدون شیرمحمدلی

منبع: cnbc؛ ۲۹ نوامبر ۲۰۱۶

اشتراک گذاری :

نظر شما