نکته کلیدی مورد توافق برانسون و زوکربرگ برای شروع کسب‌وکاری موفق

476
0
اشتراک گذاری :

فراشفا: ریچارد برانسون، مؤسس شرکت ویرجین گروپ می‌داند چطور یک شرکت را اداره کند.

از زمان ترک تحصیل از مدرسه در ۱۶ سالگی برای آغاز اولین کسب‌وکارش، برانسون بر صدها شرکت سرپرستی کرده است. در طول این مسیر، سرمایه‌ای تقریباً به مبلغ ۵ بیلیون دلار انباشته است.

این کارآفرین می‌گوید که راز موفقیت در دنیای کسب‌وکار ساده است: «اهمیتی ندارد که چه کسی هستید، نکته اصلی کارآفرینی، داشتن یک ایده خوب و درایت کافی برای تبدیل آن به واقعیت است. سؤالاتی مثل‌اینکه مدرسه کجا می‌رفتید؟ بندرت جایی در کارآفرینی دارد؛ کارآفرینی آوردن ایده‌هاست، همراه با قدرت تغییر چیزها به واقعیت.»

ریچارد برانسون

ریچارد برانسون

مارک زوکربرگ، مؤسس فیس‌بوک هم با این نظر موافق است.

او می‌گوید: «بهترین شرکت‌هایی که تأسیس می‌شوند چیزهایی هستند که تلاش می‌کنند محرک نوعی تغییر اجتماعی باشند، حتی اگر به‌صورت محلی در یک مکان باشد.»

افراد اغلب شرکتی را تأسیس می‌کنند تنها به این خاطر که شرکتی را تأسیس کرده باشند، یا می‌خواهند درآمد بالایی داشته باشند یا دسته‌ای از افراد برای او کار کنند. زوکربرگ می‌گوید: «این ازنظر من رفتن به عقب است. با مسئله‌ای شروع کنید که تلاش می‌کنید حل کنید.»

زوکربرگ تأکید می‌کند هر مسئله‌ای را که به‌طور تصادفی با آن برخورد کردید انتخاب نکنید. چیزی را انتخاب کنید که علاقه زیادی به آن دارید. «هرکسی که تجربه عملی تأسیس یک شرکت را داشته است، می‌داند که چیزهای سخت زیادی را در طول این راه متحمل می‌شود و به نظر من بخشی از آنچه که باعث می‌شود این مسیر را به اتمام برسانید، باور داشتن به چیزی است که انجام می‌دهید؛ و این‌گونه است که بهترین شرکت‌ها ساخته می‌شوند.»نویسنده: کاتلین الکینز (Kathlen Elkins)

مترجم: فریدون شیرمحمدلی

منبع: cnbc؛ ۱۶ دسامبر ۲۰۱۶

اشتراک گذاری :

نظر شما