یک نکته که همه زوج‌ها برای داشتن رابطه زناشویی بهتر باید انجام دهند

اشتراک گذاری :
رابطه جنسی
Reading Time: 3 minutes

فراشفا: رابطه جنسی تأثیر بسیار زیادی بر زندگی‌های ما دارد. ما انسان‌ها گونه‌ای هستیم که تمرکز زیادی بر رابطه جنسی داریم.

اما به آن اندازه که درباره فکر کردن در مورد آن‌وقت صرف می‌کنیم، وقت زیادی را صرف گفتن افکارمان به شریکمان صرف نمی‌کنیم. درواقع، مطالعه‌ای نشان داد که بیش از نیمی از (۵۴٪) زوج ها برای صحبت کردن در مورد مسائل جنسی راحت نبودند.

آنجی گان، درمانگر جنسی گفت:‌« صحبت در مورد مسائل جنسی تقریباً به‌سختی یا سخت‌تر از صحبت در مورد پول یا بچه‌هاست. چارچوبی برای صحبت در مورد چگونگی انجام این صحبت‌ها یا پذیرش اجتماعی درباره اهمیت آن به ما ارائه نشده است. ترس، محرک این امتناع است و فرصت‌ها برای ارتباط و باهم بودن فعلی را به شکست می‌کشاند.

این فقدان گفتگو در مورد مسائل جنسی می‌تواند پیامدهای جدی داشته باشد. به یک دلیل، مطالعات نشان می‌دهد که شکاف گفتمانی منجر می‌شود زوج‌های بیشتری در مورد جلوگیری از بارداری صحبت نکنند که این می‌تواند منجر به میزان بالاتر ابتلا به بیماری‌های آمیزشی و بارداری‌های ناخواسته شود.

چون افراد از مهم‌ترین جزئیات رابطه جنسی صحبت نمی‌کنند، احتمالاً در مورد بخش‌های مفرح داشتن رابطه جنسی هم حرفی نمی‌زنند؛ یعنی اینکه زوج‌ها در مورد چیزهایی که دوست دارند و ندارند، ترجیحات، رفتارهای عجیب، حدود و خیلی چیزهای دیگر حرف نمی‌زنند. از این هم بدتر اینکه، به خاطر همین، زندگی‌های جنسی‌شان دچار مشکل است – بنا به یک مطالعه، تنها ۹٪ زوج‌هایی که می‌گویند از صحبت در مورد مسائل جنسی راحت نیستند ادعا می‌کنند که زندگی‌های جنسی رضایت بخشی دارند.

به‌این‌ترتیب افراد چطور با موفقیت بر این فقدان ارتباط کلامی فائق آیند و زندگی جنسی رضایت‌بخش‌تری داشته باشند؟ جواب آن به گفته کارشناسان نسبتاً ساده است: باید در مورد نیازهایتان صحبت کنید، هرچند ممکن است در ابتدا ناشیانه باشد.


۵ نشانه اختلال عملکرد جنسی در زنان  5%d9%86%d8%b4%d8%a7%d9%86%d9%87-%d8%a7%d8%ae%d8%aa%d9%84%d8%a7%d9%84-%d8%b9%d9%85%d9%84%da%a9%d8%b1%d8%af-%d8%ac%d9%86%d8%b3%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d8%b2%d9%86%d8%a7%d9%86

ممکن است وسوسه کننده باشد که این صحبت را پس از رابطه جنسی یا در اتاق‌خواب شروع کنید، اما مگان استابس، متخصص مسائل جنسی می‌گوید که بهترین حالت این است که زمانی صحبت کنید که در حالت هیجان نیستید و در جایی باشد که هر دو راحت هستید.

او گفت:‌«سعی کنید در مکانی نامرتبط صحبت با شریکتان را آغاز کنید. بهتر است وقتی در تخت خواب هستید صحبت‌های جدید را به میان نیاورید. این کار فشار را از دوش شریکتان بر می‌دارد تا به‌گونه‌ای عمل کند یا جواب دهد که قبل از رفتن به تخت خواب آرامش حفظ شود. داخل ماشین هنگام رانندگی مکانی عالی برای شروع یک صحبت است.»

روراست بودن با شریکتان هیچ‌وقت چیز بدی نیست – اگر هرگونه توصیه در مورد رابطه را خوانده باشید، متوجه شده‌اید که جواب درست معمولاً شامل ارتباط کلامی بهتر است – اما روراست بودن در مورد رابطه جنسی می‌تواند خیلی از جنبه‌های زندگی‌تان را بهبود بخشد. مطالعات نشان می‌دهد افرادی که ارتباط کلامی جنسی بهتری داشتند، دارای اعتماد به نفس بیشتری بودند، صمیمیت بیشتری با شریکشان داشتند و در کل رضایت از رابطه بهتری داشتند.

درست است که می‌گویند: اگر چیزی می‌خواهید، از خواستن آن ترسی نداشته باشید.


نویسنده: کریستین سالاکی

kristin-salaky

مترجم: فریدون شیرمحمدلی

منبع:‌ thisisinsider

اشتراک گذاری :

نظر شما