ورزش در هوای بسیار گرم ممکن است نتایج دلخواهتان را به بار نیاورد

458
0
اشتراک گذاری :

فراشفا: ورزش در هوای بسیار گرم نه‌تنها نامطلوب است، بلکه تحقیق مقدماتی انجام شده در دانشگاه نبراسکا در اوماها حاکی از آن است که این امر ممکن است به اندازه تمرین در مکان های خنک تر موثر نباشد.

محققان در حال بررسی تأثیر ورزش بر میتوکندری فرد – اجزای داخل سلول‌ها که به تولید انرژی کمک می‌کنند – در سلول‌های عضلانی هستند تا ببینند دمای هوا به چه اندازه ممکن است بر پیشرفت تناسب‌اندام تأثیرگذار باشد. برای انجام این کار، نویسندگان این تحقیق نمونه بافتی را از ۳۶ شرکت‌کننده هم قبل و هم بعد از تمرین در محیط‌های با دمای معتدل بسیار گرم و سرد گرفتند.

چیزی که آن‌ها تا این زمان یافتند این است که تمرین در هوای گرم، در ۹۱ درجه فارنهایت، پیشرفت اندک تا هیچ را با خود به همراه داشت. داستین سیلوکا، نویسنده مطالعه و مدیر آزمایشگاه فیزیولوژی ورزش در دانشگاه نبراسکا در اوماها گفت که این امر احتمالاً این موضوع را می‌تواند برساند که ورزش در هوای بسیار گرم ممکن است کمکی به عضله سازی نکند یا تأثیری در سلامت کلی نداشته باشد.

سیلوکا گفت:‌«درواقع، پاسخ (در گرما) درست به‌گونه‌ای است که ورزشی انجام نشده است.»

ابتلا به سرطان

البته، آن‌گونه که سیلوکا اشاره می‌کند، این امر صرفاً در مورد یک تمرین صدق می‌کند. ظاهراً، هر چه بیشتر ورزش می‌کنید، بدنتان، حتی در هوای گرم، بیشتر تغییر می‌کند. سیلوکا و گروهش قصد دارند ضمن ادامه این تحقیق این موضوع را توضیح دهند و مشاهده خواهند کرد عضلات شرکت‌کنندگان پس از سه هفته دوره تمرینی چگونه به ورزش در دماهای بسیار گرم پاسخ می‌دهد.

سیلوکا گفت:‌«این امکان هست که پس از یک دوره سازگاری، پاسخ عضله اسکلتی مثبت‌تر شود.»

روی‌هم ‌رفته، برای دستیابی سیلوکا و گروهش به هر نوع نتیجه قطعی‌تر، لازم است تحقیقات بیشتری انجام شود. نویسندگان این تحقیق تا این زمان تقریباً شش ماه بر روی این تحقیق وقت صرف کرده‌اند و تا سپتامبر (۲۰۱۷) به انجام آزمایش‌ها ادامه خواهند داد. سپس، این گروه، قبل از ارائه نتایجشان به نشریات، به مدت یک سال داده‌های به‌دست‌آمده را تحلیل خواهند کرد.

نتایج حاصل بینش‌های مقدماتی را در مورد نحوه تأثیر هوای گرم بر عملکردتان را به دست می‌دهد. مطالعات قبلی نشان می‌دهد که تمرین در هوای سرد می‌تواند به سلامت قلب کمک کند و به‌طور بالقوه کالری های بیشتری را می سوزاند؛ و تمرین در هوای گرم‌تر ممکن است فایده روان‌شناختی داشته باشد با توجه به اینکه گذران وقت در هوای آزاد را ترغیب می‌کند (و این امر هم مزایای مخصوص به خودش را دارد که مورد تایید علم است).

سیلوکا گفت:‌«اگر بتوانیم نتایج ورزش را به‌طور ساده با سازگار کردن دما در مکان انجام ورزش بهینه کنیم، می‌توانیم تأثیر بسیار مثبتی بر بسیاری از زندگی‌ها داشته باشیم.»

اما نگذارید هیچ‌یک از این‌ها شما را از انجام تمرینی که دوست دارید بازدارد. هر نوع ورزش، در هر آب و هوایی، بهتر از انجام ندادن ورزش است.نویسنده: لیندسی هولمز

مترجم: فریدون شیرمحمدلی

منبع: سایت هافینگتون پست؛ ۲۵ ژوئیه ۲۰۱۷

اشتراک گذاری :

نظر شما