ویژگی رابطه جنسی برای باردار شدن

700
0
اشتراک گذاری :

فراشفا: احتمالات باردار شدن را با این تغییرات کوچک می توان بهبود داد

آیا رابطه جنسی برای باردار شدن با رابطه جنسی برای لذت بردن متفاوت است؟ ظاهرا، در این مورد استفاده از وسایل کنترل موالید را باید کنار گذاشت. اما آیا رابطه جنسی نیاز به تغییر دارد؟

به طور کلی، رابطه جنسی برای باردار شدن تفاوتی با رابطه جنسی برای لذت ندارد. با این حال، مواردی هست که می توان برای بهبود احتمالات باردار شدن انجام داد.

ابتدا، بهتر است بدانیم باردار شدن چیست.

بارداری چیست و چگونه اتفاق می افتد؟

باردار شدن لحظه ای است که اسپرم  تخمک را بارور می کند.

برای اینکه بارداری به طور طبیعی اتفاق بیفتد (در اینجا صحبت از روش IVF نیست)، اسپرم باید مسیر واژن، گردن رحم و رحم را بپیماید و در آخر به لوله های رحم (یا فالوپ) برسد.

بارداری معمولا در داخل لوله های رحم اتفاق می افتد. (نه در داخل رحم، که بسیاری از افراد فکر می کنند بارداری اینجا اتفاق می افتد.)

وقتی تخمک از تخمدان رها می شود، بوسیله برجستگی های انگشت مانند ریزی به داخل لوله های رحم برده می شود. تخمک به پایین لوله که اسپرم منتظر است می رود.

برای اینکه باروری اتفاق بیفتد یکی از سلول های اسپرم باید به داخل تخمک نفوذ کند.

تخمک بارور شده، جنین (رویان) نامیده می شود.

پس از آن جنین به پایین لوله رحم به طرف رحم حرکت می کند. اگر همه چیز خوب پیش برود، جنین خود را در دیواره رحم، یا آندومتر جای می دهد.

با این اتفاق، حاملگی اتفاق می افتد.

زمان بندی برای رابطه جنسی برای باردار شدن مهم است

رابطه جنسی برای لذت می تواند هر موقع رخ دهد.

باوجوداین، اگر انجام رابطه جنسی برای باردار شدن است، در هر ماه فقط چند روز هست که رابطه جنسی بیشتر احتمال دارد به حاملگی منجر شود.

راه های زیادی برای تشخیص بهترین زمان برای انجام رابطه جنسی برای باردار شدن هست و آگاهی از بهترین زمان بارور شدن می تواند کمک کند سریع تر حاملگی رخ دهد.

به هرحال، نباید فکر کرد که در بقیه روزهای ماه نباید رابطه جنسی داشت.

در واقع، داشتن رابطه جنسی مکرر می تواند موجب اسپرم سالم تر شود.

تنها از لغزنده سازهای دوستدار اسپرم استفاده شود

بهترین لغزنده ساز برای رابطه جنسی برای بارداری، مایعات گردن رحمی است. در واقع، ترشحات گردن رحمی قبل از تخمک گذاری افزایش می یابد.

این ترشحات، که به ترشحات گردن رحمی سفیده تخم مرغ هم شناخته می شود (چون شبیه به سفیده تخم مرغ خام است)، دو عمل را انجام می دهد:

  • کمک به شنا و زنده ماندن اسپرم
  • افزایش برانگیختگی جنسی (روش زیست شناختی اطمینان از اینکه در زمان مناسب رابطه جنسی برقرار می شود!)

در حالیکه ترشحات گردن رحمی باید حول و حوش تخمک گذاری افزایش یابد، این امر در مورد همه زنان صدق نمی کند.

دلایل مختلفی برای فقدان یا مقادیر کمتر مایع گردن رحمی وجود دارد که شامل است بر:

  • استرس
  • سن
  • داروهای باروری
  • عدم تعادل های هورمونی

لغزنده ساز ممکن است برای داشتن رابطه جنسی لذت بخش لازم باشد.

وقتی رابطه جنسی برای بارداری انجام می شود، نباید از لغزنده سازهای معمول استفاده شود. مطالعات نشان داده اند که اینها می توانند به اسپرم آسیب بزنند، مانع شنای خوب اسپرم شوند و حتی آنها را از بین ببرند.

به جای آن، باید از لغزنده سازهای دوستدار اسپرم استفاده کرد.

لذت هنوز هم در طی این نوع رابطه جنسی مهم است!

رابطه جنسی برای لذت همیشه منجر به بارداری نمی شود … اما رابطه جنسی برای بارداری باوجود این هم باید لذت بخش باشد! در واقع، داشتن لذت بیشتر در طی رابطه جنسی می تواند احتمالات موفقیت حاملگی را تقویت کند. تحقیقات نشان داده است که پیش نوازی طولانی تر می تواند موجب تعداد بیشتر اسپرم شود. همچنین دریافته اند که ارگاسم زن که نزدیک به زمان انزال، یا پس از انزال اتفاق می افتد تا حدودی میزان های بارداری را افزایش می دهد.

برداشت غلط نکنید – رابطه جنسی لذت بخش ناباروری را درمان نمی کند و رابطه جنسی ملال آور نمی تواند باعث ناباروری شود.

اما رابطه جنسی لذت بخش ممکن است در جهت موفقیت اندکی کمک کند.


منابع:

Kutteh WH, Chao CH, Ritter JO, Byrd W. “Vaginal lubricants for the infertile couple: effect on sperm activity.” International Journal of Fertility and Menopausal Studies. 1996 Jul-Aug;41(4):400-4.

Pound N, Javed MH, Ruberto C, Shaikh MA, Del Valle AP. “Duration of sexual arousal predicts semen parameters for masturbatory ejaculates.” Physiology and Behavior. 2002 Aug;76(4-5):685-9.

van Roijen JH, Slob AK, Gianotten WL, Dohle GR, van der Zon AT, Vreeburg JT, Weber RF. “Sexual arousal and the quality of semen produced by masturbation.” Human Reproduction. 1996 Jan;11(1):147-51.

نویسنده: راشل گورویچ؛ بروز شده در ۳۰ آوریل ۲۰۱۶

مترجم: فریدون شیرمحمدلی

منبع: verywell


 

اشتراک گذاری :

نظر شما