پروبیوتیک ها بهترین مکمل‌ها برای گوارش

507
0
اشتراک گذاری :

فراشفا:‌ گوارش برای سلامت حیاتی است و مصرف مکمل‌های پروبیوتیک می‌تواند عامل کلیدی اطمینان از کارکرد مناسب آن باشد.

فرآیندی که بدن غذا را تجزیه می‌کند تا قابل‌جذب به‌وسیله بدن شود با به‌صورت مدفوع دفع شود، اغلب مورد غفلت قرار می‌گیرد.

این چیزی است که به نظر می‌رسد بدنمان به‌صورت خودکار انجام می‌دهد و اغلب – قبل از بروز مشکلی برای آن در مورد آن فکر نمی‌کنیم.

بروز مشکل می‌تواند با ایجاد حرکات نامطلوب شکم و ناراحتی در آن، تأثیر بسیار زیادی بر زندگی‌مان بگذارد.

اودو اراسموس، کارشناس تغذیه و مؤسس Udo’s Choice گفت: «گوارش یکی از نادیده گرفته‌شده‌ترین حوزه‌های تغذیه است. هر کس در این قسمت دارای مشکلی است مانند اسهال، یبوست، نفخ، درد، حساسیت به غذا و آلرژی غذایی. علت آن بسیار آسیب‌پذیر بودن دستگاه هاضمه است؛ اما، پروبیوتیک ها می‌تواند به محافظت از آن کمک کند.»

پروبیوتیک ها باکتری‌های «خوب » هستند – که معمولاً در سطح درختان یا خاک و زیر بغل یا در مجاری پستان زندگی می‌کنند – که به محافظت از دو نوع باکتری دیگر کمک می‌کند.

اراسموس گفت:‌‌«این باکتری‌ها شامل باکتری‌های بد است که بیماری‌زا هستند،‌مانند سالمونلا و ای کولای،‌که در محیط‌های گرم مانند دستگاه گوارش زندگی می‌کنند. نوع دیگر باکتری تجزیه‌کننده که مواد بیولوژیکی مرده،‌مانند گیاهان یا حیوانات را تبدیل یا بازیابی می‌کند.»

بااین‌حال، تحقیقات نشان داده است که پروبیوتیک ها تنها به گوارش کمک نمی‌کنند بلکه فواید سلامتی دیگر زیادی هم دارند که شامل بهبود کارکرد مغز، سلامت کبد، دستگاه ایمنی و کاهش استرس،‌افسردگی و اضطراب است.

برای اینکه افراد بیشترین بهره را از پروبیوتیک ها ببرند،‌اراسموس توصیه به مصرف آن به روشی نسبتاً غیرمعمول کرد.

او گفت: «یک کپسول پروبیوتیک را دردهانتان باز کنید و پس از غذا دندانتان را با محتویات آن مسواک بزنید.»

«علت آن است که در طبیعت،‌پروبیوتیک ها – که احتمالاً از طریق مصرف گیاهان مختلف وارد بدن می‌شده‌اند – مسیرشان از دهان شروع می‌شود و به مری، معده و دیگر قسمت‌های دستگاه گوارش می‌رود و فواید خود را می‌رساند.»

«امروزه تمایل داریم پروبیوتیک ها را با بلعیدن مصرف کنیم که پس‌ازآن این کپسول در روده بزرگ باز می‌شود و تنها از این قسمت دستگاه گوارش به بعد فایده می‌رساند.»

«مسواک زدن دندان‌ها با پروبیوتیک ها در یک محیط غیرطبیعی (که زندگی می‌کنیم)، در مقایسه با زندگی ما در طبیعت قبل از شهرنشینی، در دسترس ترین چیزی است که می‌توانیم به دست بیاوریم.»نویسنده: لاورن کلارک

مترجم:‌فریدون شیرمحمدلی

منبع: express؛ ۲۰ نوامبر ۲۰۱۷

اشتراک گذاری :

نظر شما